Yurt Dışı Lisans Tamamlama

Üniversite Öğrencilerine Son 1 veya 2 Yılı

Yurt Dışı Üniversitelerde Okuyarak Lisans Tamamlama – Yatay Geçiş – Transfer

Projeye Katılan Ülkeler

Amerika, Kanada, Avustralya, Fransa, İngiltere, İrlanda, Almanya, İspanya, Portekiz, İtalya, Hollanda, Macaristan, Rusya, Hırvatistan, Polonya, Litvanya
Ülkemizde 4 yıllık Üniversitelerde öğrenim gören ve okul değiştirmek ve/veya dal değiştirmek isteyen öğrencilere çok özel imkanlar sunuyoruz.

Öğrencinin transcripti esas alınarak belirlenecek uygulama biçimine göre öğrencinin lisans eğitimini 1 veya 2 yıllık yurt dışı eğitim ile tamamlaması mümkündür. Bazı dallar için geçerli olmak üzere öğrenci Türkiye’de eğitim aldığı dal dışında başka (yakın) bir dalda da eğitim tamamlama yapabilir.

Öğrencinin bu programa katılmasının temel şartlarından birisi dil yeterliliğidir. Ancak öğrencinin dil yeterliliğinin olmadığı durumlarda dil seviyesine göre bir veya iki dönem tamamlama eğitimi (yatay geçiş) yapacağı üniversitenin dil hazırlık programına katılmak zorundadır.

Öğrenciler yurt dışı eğitim tamamlama tercihlerini eğitim dilinin İngilizce olduğu ancak anadilin İngilizce olmadığı bir ülke için kullanırlarsa, o ülkenin yerel dilini (anadil) öğrenmek gibi ek bir avantaja da sahip olurlar.

Öğrencilerin yurt dışı eğitim tamamlama için gidecekleri üniversitenin çift diploma programlarından yararlanma hakları da bulunmaktadır. Bu kapsamda yurt dışına giden öğrenci isterse eğitiminin bir bölümünü okuduğu yurt dışı üniversitenin ortak program anlaşması olan başka bir üniversitede gerçekleştirerek, eğitim süresi uzamadan iki diploma sahibi olma imkanı bulabilir.

Yurt Dışı Eğitim ile ilgilenen herkese; başta öğrencilere, velilere, yöneticilere, şirket çalışanlarına yurt dışında dil eğitimi, yaz okulları, mesleki eğitim, lisans, yüksek lisans, master ve doktora olanağı arayanlar ile yarının iş ve ekonomi dünyasında kendine daha iyi bir yer edinebilme arzusu içinde olanlara Mosaic güvencesi ile Yurt Dışı Eğitim olanakları sunmaktır.

İçinde bulunduğumuz iletişim çağında, yüksek eğitimli uzman kadromuzla, eğitim dünyasının tüm hızlı gelişme ve değişmelerini yakından takip ederek, doğru seçenekler ile paydaşlarımıza her zaman üstün hizmet, servis ve kaliteyi, doğru zamanda ve uygun ekonomik koşullarla, profesyonel bir takım ruhu içinde sunmaktır.

universiteyekabul2
size nasıl yardımcı olabiliriz?

Yurt dışı eğitim ile ilgili size her konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Üniversite eğitimim sırasında, yabancı dil olmazsa olmazı fark ettiğim anda tanıştığım MOSAİC ailesi bana sundukları imkan ve tavsiyelerle benim ufkumu açarak benim doğru tercih yapmama yardımcı olmuşlardır. Üç ay yaz tatilinde gittiğim Fransa da aldığım eğitim sayesinde Türkiyeye dönüşümde hem çalışıp hem okuma imkanı elde ettim. Bana, bu imkana kavuşmamda yardımcı olan MOSAİC‘e teşekkürler.

Elifnaz
Fransa

Söz Veriyoruz!

  • Öğrenci Odaklı Çalışacağımıza,
  • İş Kalitemizi Geliştireceğimize,
  • Etik Değerlere Bağlı Kalacağımıza,
  • Uluslararası Standartlara Uyacağımıza,
  • Akademik Gerçeklerden Ayrılmayacağımıza,
  • “Çok İş” Yerine “İyi İş” İlkeri İle Çalışacağımıza,
  • Gizlilik Kurallarına Uygun Hareket Edeceğimize,
  • “Doğru Eşleşme” İlkesinden Ödün Vermeyeceğimize,
  • Yaptığımız İşin Öğrencimiz İçin Hayati Önem Taşıdığını Unutmayacağımıza,

yurt dışı eğitim hakkında bir sorunuz mu var?