Akademik Kariyer Koçluğu

Gençlerimiz için en zor ve önemli karar
hangi mesleği seçeceklerine ve hangi dalda yüksek öğrenim göreceklerine ilişkin verecekleri karardır.

studentras

Uzun yıllara dayanan eğitim danışmanlığı çalışmalarımız birçok öğrencinin bu kararları alırken çok zorlandıklarını, hatta çoğu zaman bilimsel bir araştırma ve çalışma yapmaksızın aileden, çevreden, arkadaşlardan alınan yönlendirmeler ve tavsiyelerle hareket ettiklerini göstermektedir.

Aslında bu aşamada alınacak kararlar gelecekte mutlu ve başarılı bir birey olabilmenin ilk adımlarını oluşturur. İşte tam da bu sebeple Mosaic olarak öğrencilerimizle sürdürdüğümüz “Akademik Kariyer Koçluğu” çalışması kapsamında öğrencilerimizin meslek gruplarını, eğitim dallarını daha iyi tanımalarını sağlamak için onlarla keyifli bir “Bilgilendirme Yolculuğu” na çıkıyoruz.

Farklı akademik kaynak ve ekollere dayanan birden fazla test ile öğrencilerimiz ile sürdürdüğümüz “Akademik Sohbet Seansları” sayesinde öğrencilerimizin yetenek ve eğilimlerini keşfetmelerini sağlıyoruz.

Öğrenciler genellikle bir eğitim dalının onları iş hayatında hangi sektör ve pozisyonlara taşıyacaklarını çok bilmiyorlar ve bu bilgi eksikliği sıklıkla, ilgi duyacakları ve başarılı olacakları bir dalı hiç fark etmeden tercih yapmaları sonucunu da doğurabiliyor. Eğitim dünyasında oluşan tüm gelişme ve trendler uzmanlarımızca çok yakından takip edilmekte ve böylelikle trend olan ve/veya olma yolunda ilerleyen yeni dallar hakkında da öğrencimizi birinci elden bilgilendirme imkanı bulabilmekteyiz. Bu sayede öğrencilerimiz ve velileri doğru ve yeterli bilginin ışığında isabetli kararlar verebilmektedirler.

Unutmamalıyız ki gençlerimizin hayatlarında sahip oldukları en kıymetli sermayeleri zamandır ve bu nedenle bazı kararların tam isabetle ve ilk seferde alınması gerekmektedir.

nedenmosaic
size nasıl yardımcı olabiliriz?

Yurt dışı eğitim ile ilgili size her konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Üniversite eğitimim sırasında, yabancı dil olmazsa olmazı fark ettiğim anda tanıştığım MOSAİC ailesi bana sundukları imkan ve tavsiyelerle benim ufkumu açarak benim doğru tercih yapmama yardımcı olmuşlardır. Üç ay yaz tatilinde gittiğim Fransa da aldığım eğitim sayesinde Türkiyeye dönüşümde hem çalışıp hem okuma imkanı elde ettim. Bana, bu imkana kavuşmamda yardımcı olan MOSAİC‘e teşekkürler.

Elifnaz
Fransa

Söz Veriyoruz !

  • Öğrenci Odaklı Çalışacağımıza
  • İş Kalitemizi Geliştireceğimize
  • İşimizin Önem ve Değerini Unutmayacağımıza
  • Uuslararası Standartlara Uyacağımıza
  • Akademik Gerçeklerden Ayrılmayacağımıza
  • “Çok İş” Yerine “İyi İş” İlkesi İle Çalışacağımıza
  • Gizlilik Kurallarına Uygun Hareket Edeceğimize
  • “Doğru Eşleşme” İlkesinden Ödün Vermeyeceğimize
  • Etik Değerlere Bağlı Kalacağımıza

yurt dışı eğitim hakkında bir sorunuz mu var?