Ön Lisans Mezunlarına
1 Yılda Üniversite Diploması

Ön Lisans Öğrencilerine

Yurt Dışı Üniversitelerde Sınavsız Geçişle 1 Yılda Lisans Tamamlama – Dikey Geçiş – Transfer

Projeye Katılan Ülkeler

Amerika, Kanada, Avustralya, Fransa, İngiltere, İrlanda, Almanya, İspanya, Portekiz, İtalya, Hollanda, Macaristan, Rusya, Hırvatistan, Polonya, Litvanya, Estonya

Ülkemizde 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarında öğrenim gören ve Ön Lisans diploması alan öğrencilerin karşılaştıkları en önemli zorluk 2 yıllık Ön Lisans eğitimlerini 4 yıllık Lisans eğitimine tamamlayarak Lisans Diploması almak konusunda karşılaştıkları güçlükler ve bunun için harcamak zorunda oldukları uzun süredir.

Ön lisans diploması sahibi öğrenciler Türkiye’de Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile 4 yıllık bir üniversiteye girmeye ve Lisans Tamamlama adı verilen ek eğitim ile üniversite mezunu olmaya çalışmaktadırlar. Bilindiği gibi bu öğrencilerin büyük bölümü DGS sınav aşamasında başarısız olmakta, öğrencilerin diğer bir bölümü ise Dil Hazırlık ve İntibak Eğitimi aşamalarında başarısız olarak bu isteklerini karşılayamamaktadırlar. Aşamalarda başarılı olan öğrenciler için ise bu süreç ortalama 3 – 4 yıl sürmektedir.

Yurt dışında “Eğitim Tamamlama” için harcanacak süre ise bazı hallerde sadece 1 yıl olabilmektedir. Süreyi ve öğrencinin hangi okulda bu tamamlama eğitimini alabileceğini uzman danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Süreyi arttıracak iki unsur öğrencinin ön lisans eğitimini kendi dalı dışında bir başka dalda gerçekleştirmek istemesi ve/veya dil yetersizliğidir. Öğrencinin dil yetersizliği varsa, 1 yıl süreyle tamamlama eğitimi alacağı üniversitenin dil hazırlık programına katılmak zorundadır.

Öğrenci ön lisans eğitimi aldığı dal dışında bir dalda Lisans Tamamlama Eğitimi yapmak ve diploma almak istiyorsa bu eğitim 1 yıl yerine 2 yıl sürecektir.

 

Yurt Dışı Eğitim ile ilgilenen herkese; başta öğrencilere, velilere, yöneticilere, şirket çalışanlarına yurt dışında dil eğitimi, yaz okulları, mesleki eğitim, lisans, yüksek lisans, master ve doktora olanağı arayanlar ile yarının iş ve ekonomi dünyasında kendine daha iyi bir yer edinebilme arzusu içinde olanlara Mosaic güvencesi ile Yurt Dışı Eğitim olanakları sunmaktır.

İçinde bulunduğumuz iletişim çağında, yüksek eğitimli uzman kadromuzla, eğitim dünyasının tüm hızlı gelişme ve değişmelerini yakından takip ederek, doğru seçenekler ile paydaşlarımıza her zaman üstün hizmet, servis ve kaliteyi, doğru zamanda ve uygun ekonomik koşullarla, profesyonel bir takım ruhu içinde sunmaktır.

universiteyekabul2
size nasıl yardımcı olabiliriz?

Yurt dışı eğitim ile ilgili size her konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Üniversite eğitimim sırasında, yabancı dil olmazsa olmazı fark ettiğim anda tanıştığım MOSAİC ailesi bana sundukları imkan ve tavsiyelerle benim ufkumu açarak benim doğru tercih yapmama yardımcı olmuşlardır. Üç ay yaz tatilinde gittiğim Fransa da aldığım eğitim sayesinde Türkiyeye dönüşümde hem çalışıp hem okuma imkanı elde ettim. Bana, bu imkana kavuşmamda yardımcı olan MOSAİC‘e teşekkürler.

Elifnaz
Fransa

Söz Veriyoruz!

  • Öğrenci Odaklı Çalışacağımıza,
  • İş Kalitemizi Geliştireceğimize,
  • Etik Değerlere Bağlı Kalacağımıza,
  • Uluslararası Standartlara Uyacağımıza,
  • Akademik Gerçeklerden Ayrılmayacağımıza,
  • “Çok İş” Yerine “İyi İş” İlkeri İle Çalışacağımıza,
  • Gizlilik Kurallarına Uygun Hareket Edeceğimize,
  • “Doğru Eşleşme” İlkesinden Ödün Vermeyeceğimize,
  • Yaptığımız İşin Öğrencimiz İçin Hayati Önem Taşıdığını Unutmayacağımıza,

yurt dışı eğitim hakkında bir sorunuz mu var?